Değerli Galatasaraylılar,

Bildiğiniz gibi, 20 Ocak 2018 günü yapılan; zamanı ve anlamı tartışmaya açık, baskın seçim kararına karşı gövdemizi ve yüreğimizi ortaya koyarak aday olduk ve sağduyulu teveccühlerinizle seçildik.

Biz, bir süredir bozulan seçim döngümüzü, Tüzüğümüzün ve geleneklerimizin öngördüğü olağan akışına döndürmek için o gün vermiş olduğumuz sözün arkasında duruyoruz ve Galatasaray’ı, Galatasaray yapan değerlere sahip çıkmak üzere bir kez daha göreve talip oluyoruz.

Değerli Galatasaraylılar,

25 Ocak 2018’den bu yana geçen 3,5 aylık sürede;

Mali, sportif ve idari olarak;


338 milyon TL toplam hasılata karşılık 327 milyon TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Açık ve net şekilde görüleceği üzere bu kısa 3,5 aylık süreyi finansal bazda özetlersek 11 milyon TL artı ile kapatıyoruz. Galatasaray’da uzun yıllardır böyle bir dönem olmamıştır.

- Bilançosunun açıklanması da ertelenerek, çıkarılması neredeyse olanaksız hale gelmiş ve 2,5 aydır bekleyen Sportif A.Ş.’nin sermayesi, yoğun çabalarımız sonucunda 108 milyon TL’den 540 milyon TL’ye çıkartılarak, Kulübümüze 147 milyon TL nakit girişi temin edilmiştir.

- UEFA nezdinde 70 sayfayı aşkın sunum ve önerilerimiz taahhütlerimizle Cenevre’de iki defa yetkililere sunulmuş, bilgiler her hafta güncellenerek UEFA’ya bildirilmiş, Galatasarayımızın geçmişte olduğu gibi ceza almaması için uzun vadeli “Settlement Agreement” imza aşamasına gelmiştir.

- Göreve geldiğimizde eski futbolcu ve vergi borçları nedeniyle oluşan TFF nezdinde ki transfer yasağı kaldırılmış, mevcut futbolculara aylarca geriden gelen borçlar kapatılarak “Şampiyonluk Yürüyüşü” başlatılmıştır.

- Aynı şekilde basketbol, voleybol ve diğer olimpik sporlarda; aylardır ötelenmiş, ertelenmiş mali ve idari sorunlar aşılarak Avrupa çapında 3 kupa ve uluslararası başarılar elde edilmiştir.

- Gerek Sermaye artışının gerek Taçspor, Kemerburgaz ve Florya arazilerinin, gerekse yeni projeler olan Teknokent ve yeni arazi kazanımları için ilgili tüm Belediyeler, Kamu Kuruluşları ve Bakanlar ziyaret edilmiş, Galatasaray’ın hem mevcut hem de yeni projeleri yüz yüze görüşmelerle çözülme ve sonuçlanma aşamasına gelmiştir.

Bu 3,5 aylık süreç hem finansal bazda hem de sportif açıdan bize gösterdi ki, Galatasaray artık düne ait üzüntüler ve yarına ait korkular arasında kalmadan ilerleyebilmektedir.

- Mali disiplini sağlamak için mevcut banka kredilerinin yeniden yapılandırılması çalışmalarımız devam etmektedir.

- Geçmişte 11 faktoring firmasından alınan 84 milyon TL kısa vadeli yüksek faizli borcun 57 milyon TL si ödenerek kapatılmış, yüksek faiz sarmalından kulüp kurtarılmıştır.

- Galatasaray Camiası ve Taraftarının dinamik gücü harekete geçirilerek, Dünya çapında yankı bulan "Yellow Friday"(Sarı Cuma) satışları ile GS Store stokları eritilmiş,mağazacılık satışları yüzde 70 oranında arttırılmıştır.

- Bir ayağa kalkış, bir kıyam hareketinde bulunan Camia; Kulübe ve Takıma sahip çıkmış, tarihin en büyük seyirci ortalamalarına üst üste ulaşılmış, Ali Sami Yen Stadyumu’nda takım antrenmanını yine “Dünya Rekoru” kırarak 30 bine yakın taraftar izlemiş, taraftar yeniden Stada dönerek 30 milyon TL civarında loca, kombine ve bilet almıştır.


Değerli Galatasaraylılar,

Dinamik ve vizyoner bir değişim süreci bu amaçla başlatılmış olup, güven ve teveccühünüzü sürdürmeniz halinde, Galatasarayımız için fevkalade başarılı olacağına inandığımız sonuçları 2021 yılı olağan seçiminden önce sizlere sunmak en büyük arzumuzdur.

- Bu kapsamda, Galatasaray’a yılda on milyonlarca liralık katkı sağlayacak Galatasaray Spor İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) kurulması için start verilmiştir.

- Elimizden çıkan Riva ve Florya’nın yerine, olimpik branşlarımızı da taşıyabileceğimiz devasa bir Spor ve Eğitim Kampüsü hedefli 1.100 dönüm civarındaki bir arazinin Kulübümüze kazandırılması öncelikli hedeflerimiz arasına alınarak resmen harekete geçilmiştir.

- Stadyum Kompleksi içindeki Kapalı Spor Salonu, sponsorluk çalışmalarımız doğrultunda 24 saat yaşayan bir Teknokent, E-Spor ve spor alanı olacaktır.

- Camianın yüreğini yakarak yıktırtılan Galatasaray Adası tesislerimiz mutlak ve mutlaka eski fiziki güzelliğine kavuşturularak, Üyelerimizin hizmetine sunulacaktır. Bu konuda gereken her türlü hukuki, idari adımın en sıkı biçimde atılacağından kimsenin şüphesi olmasın!

“Gerçeğin en büyük dostu zaman, en sadık arkadaşı da alçakgönüllülüktür.” Zaman içinde yaptıklarımız ortadadır, bunları Galatasaray tevazusuyla anlatıyoruz. Durmuyoruz, çalışıyoruz ve inanıyoruz. Çünkü BİZ, GALATASARAY için varız.


26 Mayıs 2018’de Lisemiz’de buluşalım…

Sevgi ve Saygılarımla,

Mustafa CENGİZ
Başkan
Galatasaray Spor Kulübü